Informacje na temat trądziku półpaścowego

Witam. Od niedawna moją pasją są książki o zielarstwie. Czytając o właściwościach mniszka lekarskiego, zaciekawiło mnie jedno zdanie: "pomaga przy trądziku młodzieńczym i półpaścowym". Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat trądziku półpaścowego - czy istnieje coś takiego? Mam problemy z trądzikiem od 2 lat, wysyp nastąpił właśnie po półpaścu... Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie chodzi tu o neuralgię półpaścową lub o sam wygląd zmian w przebiegu półpaśca. Są one pod pewnymi względami podobne do zmian o charakterze trądziku.