Inhibitory pompy protonowej a antykoncepcja hormonalna

Witam.
Czy regularne stosowanie leków z grupy **** (inhibitory pompy protonowej) może osłabić działanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych (stosowane wieczorem)?
Z góry dziękuję za odpowiedź, gdyż farmaceuci mają rozbieżne zdanie na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie, B.M.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Informacje dotyczące interakcji znajdują się na ulotce preparatu. Jeśli producent nie wspomina w dziale "Interakcje" grupy leków o które Pani pyta o które Pani pyta (a tak jest w przypadku większości, jeśli nie wszystkich tabletek antykoncepcyjnych), to nie ma powodów do niepokoju- przyjmowanie tych preparatów jednocześnie nie zmniejsza skuteczności żadnego z nich.
Pozdrawiam serdecznie!