Inicjacja seksualna a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam 18 lat. 20.12 zaczęłam współżycie z moim chłopakiem i w ten sam dzień dostałam miesiączkę, później uprawialiśmy seks 27.12. Od 10.01 bolą mnie jajniki, od 15.01 mam brązowe plamienie, ale raczej na papierze toaletowym dwa razy ze skrzepami krwi, w dodatku bolą mnie piersi. Okresu nie widać, chociaż ciągle mam wrażenie jakbym już dostała. Czy mogło dojść do zapłodnienia i czy to może być ciąża, choć seks był z prezerwatywą i bez wytrysku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę o ile stosunek był prawidłowo zabezpieczony w tej sytuacji jest raczej wątpliwa, choć nie można jej wykluczyć gdyż objawy mogą ją sugerować. Warto jednak wykonać test ciążowy.