Inne formy uzupełnienia braku dwójek na czas gojenia się implantu

Od urodzenia mam brak zawiązków dwójek. Obecnie mam 18 lat, zęby po leczeniu ortodoncyjnym, wszczepiono mi miesiąc temu implanty, aparat stały został zdjęty i muszę nosić retainer ruchomy z dostawionymi dwójkami. Pytanie moje brzmi, czy istnieją inne formy uzupełnienia braku dwójek na czas gojenia się implantu? retainer jest bardzo uciążliwy, nie można praktycznie w nim jeść i mówi się bardzo ciężko, a dostawione dwójki nie dotykają dziąseł co przy szerszym uśmiechu wygląda nieestetycznie

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

retainer jest to ogólna nazwa dla stabilizatorów uzębienia ale są jego różne rodzaje. Możliwe, że w Pani przypadku został on, źle dobrany. Proponuję udać się do ortodonty i powiedzieć o tym dyskomforcie aby on mógł go lepiej wyregulować.

Pozdrawiam.