Intensywne bóle mięśni, stawów i żył a toczeń

Mam 24 lata. od 4 lat w okresie jesienno-zimowym odczuwam intensywne bóle nóg i rąk,w tym mięśni, stawów i może to dziwnie zabrzmi ale żył(strasznie mi sie wtedy powiekszaja )Na nogach mam Livedo reticularis . Zrobiłam morfologie, ob ,crp, rf, kwas moczowy i jonogram wszystkie wyniki mam dobre. Dodatkowo lekarz zlecił mi scyntografie kości w którym wyszło większe gromadzenie izotopu w lewej stawie mostkowo-barkowym i kościozroście główki strzałki prawej. Czy mimo tych badan może być to toczeń?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Widać u Pani tendencję do występowania chorób na tle autoimmunologicznym. Stąd też nie mam możliwości wykluczenia akurat tocznia.