Intensywny masaż dziecka przez byłego partnera

moj byly maz podczas spotkan z corka intensywnie masuje jej nogi plecy i pupe, corka ma 5, 5 roku ale wyglada na 7 lat, niepokoi mnie ten masaz posladkow. Czy powinnam interweniowac czy czekac az corce to zacznie przeszkadzac? do jakiego wieku mozna to akceptowac a potem powinnam o tym porozmawiac?

Psychologia

Bardzo ciężko stwierdzić czy jest to tylko zabawa czy coś innego. W Pani sytuacji należałoby się bacznie przysłuchiwać temu jak córka opisuje spotkania z tatą. Niestety ofiary molestowania przez osoby najbliższe często długo zwlekają z wyjawieniem prawdy, bywają zastraszanie i wstydzą się. Jednak bezpodstawne oskarżenie może również narobić wiele szkody zarówno byłemu mężowi, jak i córce.
Proszę rozmawiać z córką i uważnie słuchać, pytać jak było u taty czy się jej podobało, ale też nie naciskać nadmiernie na zwierzenia, warto też być czułym na wszystkie sygnały sugerujące posiadanie jakichś tajemnic lub sekretów, wtedy jeśli rzeczywiście coś niepokojącego będzie się działo córka powie Pani o tym.

Witam Panią
Poruszyła Pani bardzo ważny temat, zastanawiam się jak na Pani pytanie odpowiedzieć, z jednej strony pojawiło mi się w głowie pytanie jaki jest cel tego masażu i czemu on służy, z drugiej strony pomyślałam o ogromnej potrzebie kontaktu ojca z córką. Jest to tak delikatna sprawa że wydaje mi się wskazane skorzystanie przez Panią z stacjonarnej pomocy w mieście w którym Pani mieszka.
Anna Suligowska

Witam. Interweniować i to natychmiast! Trzeba porozmawiać z dzieckiem wprost, z mężem rownież, zglosić dziecko na badanie do psychologa, sprawę podać do Sądu i nie zostawiać córki samej z byłym mężem.
Magdalena Brabec