Interakcja pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a lekami Mycosyst i Macmror

Witam. Ginekolog przepisał mi tabletki mycosyst 200 mg i macmiror complex w postaci maści. Macmiror stosuje już od 5 dni a mycisyst zażyłam tylko 2 tabletki gdyż nie czułam się po nich zbyt dobrze.. Czy te preparaty obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Zażywam microgynon. Proszę o szybką i fachową odpowiedź, gdyż na chwilę obecną nie mam możliwości o kontakt z moim ginekologiem.

Lek. Paweł Baljon

Witam. Taka kuracja nie obniża skuteczności doustnej antykoncepcji.