Interakcje preparatów SSRI z testosteronem

Witam serdecznie Czy leki SSRI mogą wchodzić w interakcje i przez to działać nieprawidłowo brane wraz z Testosteronem ( Omnadren 250). Od czasu gdy go dostaje mam non stop zmieniane leki, żaden nie działa.

Niektóre SSRI mogą podnosić poziom testosteronu. Łączy się to z nasileniem działania i możliwością wystąpienia objawów ubocznych. Natomiast nie powoduje mniejszej skuteczności leków.
Należy pamiętać, że na efekt terapeutyczny czekamy kilka tygodni. Częste zmiany leków mogą być powodem ich nieskuteczności, gdyż lek nie ma czasu zadziałać. Poza tym istnieją inne grupy leków przeciwdepresyjnych.