Interakcje walproinianu sodu

Witam serdecznie biore obecnie Absenor - walproinian sodu, Kiedyś depakine walproinian sodu plus kwas walprinowy. Czym różnia się te substancje od siebie? Która ma mniej skutków ubocznych? Słyszałem że walproinian sodu jest łagodniejszy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Walproinian sodu i kwas walproinowy to leki o tym samym działaniu. Walproinian sodu to pochodna kwasu walproinowego.