Interpretacja badań hormonalnych 28-latki

Witam. Proszę o interpretację: FSH 7,02 mlU/ml LH 7,99mlU/ml estradiol 39,66 pg/ml progesteron 0,64 ng/ml testosteron 36,40 ng/dl dodam że badania były wykonane w w 14 dniu cyklu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli 14 dc w Pani przypadku to jeszcze faza folikularna czyli tzn czas przed owulacją to wyniki są w normie. Jeżeli przyjmiemy normy dla okresu owulacyjnego to obniżone jest tylko LH. obniżenie poziomu obserwuje się w gruczolaku przysadki, niedoczynności przysadki lub w anoreksji.