Interpretacja badań USG i wynik badań hormonów

Witam,bardzo proszę o interpretację USG. Tarczyca niejednorodna echogenicznie, normoechogeniczna.W prawym płacie zmiana ogniskowa o obnizonej amplitudzie echa wymiary:19mmx14mm,po za tym w obu płatachrozsiane mikrotorbiele.Wymiary tarczycy sa w normie.Nie ma cech zwiekszonego przeływu miąszowego ani ogniskowego. TSH 0,005,FT3 7,24 FT4 28,23

Szanowna Pani,

Z opisu wynika, że ma Pani zmianę w prawym płacie, która powinna wg wytycznych powinna poddana biopsji- BACC, celem wykluczenia zmiany o charakterze złośliwym i oczywiście uspokojenia Pani, bowiem większość zmian tego typu nie są to zmiany złośliwe. Tarczyca niejednorodna echogenicznie nie może być tarczycą normoechogeniczną, więc dziwi mnie nieco opis zawarty w drugim zdaniu, być może opisujący badanie korzystał z szablonu i zapomniał wykasować słowo "normoechogeniczna". Wyniki badan hormonalnych wskazują na nadczynność tarczycy, więc wymaga Pani leczenia. Proszę udać się do dobrego endokrynologa.
Pozdrawiam

MD