Interpretacja badania ANA2

Witam mogę prosić o interpretację moich wyników badań? ANA2 wykryto obecność p/ciał p/jądrowych o typie świecenia homogennym w mianie 1280, ziarnistym w mianie 640, cytoplazmatycznym 320. Met. euroline ANA profile 3 stwierdzono obecność p/ciał anty: ds DNA(+++), nukleosomom(+++), Histonom(++), rybosomalnemu białku P(+). Met. euroline ANA profile 3 NIE stwierdzono obecności specyficznych p/ciał anty: nRNP, Sm, SS-A, RO-52,SS-B,Sc1-70,PM-Scl,Jo-1, sentromeron B, PCNA, AMA-M2
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeciwciała anty-dsDNA są markerem tocznia rumieniowatego układowego. Proszę zgłosić się z wynikiem do reumatologa.