Interpretacja badania ginekologicznego USG

Dziś miałam robione USG ginekologiczne i został u mnie stwierdzony powiększony lewy jajnik, podaję wyniki badania: jama macicy pusta, trzon macicy o wymiarze AP - 31, Endometrium - 15 mm, Prawy jajnik 33x18mm, lewy jajnik 65x56mm w całości wypełniony masami o jednorodnej echogenicznosci Prawidłowy obraz szyjki macicy Rozpoznanie: Tu ovarii sin Pani ginekolog zaleciła 15dniowa kuracje z zastosowaniem leku Primolut Nor i badanie CA 125 Roma. Badania jeszcze nie wykonałam, ale bardzo zaniepokoily mnie wyniki usg, czy może to być zmiana nowotworowa, czy jeśli kuracja lekiem nie przyniesie poprawy to konieczna będzie operacja? Bardzo proszę o odpowiedź

Szanowna Pani,
tumor ovarii sin, oznacza guz jajnika lewego. Niekoniecznie musi to być nowotwór złośliwy jajnika, może to być torbiel endometryczna, stąd zalecenie, aby przyjmowała Pani Pramolut Nor. Antygen CA 125 jest markerem nowotworowym, głównie raka jajnika. Badanie to wykonuje się celem oceny ryzyka wystąpienia tego nowotworu.

Z poważaniem,
Paweł Żmuda-Trzebiatowski