Interpretacja badania histopatologicznego po gastroskopii

Witam, prosze o interpretacje wynikow histopatol. po gastroskopii i porade. przeszłam kurację na helico i ze wzgl. na "cześć zstepujaca dwunastnicy zmieniona zapalnie" (jej dotyczy opis), ale czasem pobolewa mnie to miejsce, jakbym miała tam ranke. Oto treść: W wycinkach sluzowka dwunastnicy o zachowanej architektonice gruczolowej i kosmkowej, z miernego stopnia naciekiem zapalnym limfoplazmatycznym, bez zwiększonej ilości limfocytow srodnablonkowych oraz bez rozrostu krypt gruczolowych.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W opisie są śladu spowodowane toczącym się zapaleniem. Jeżeli przeszła Pani kurację p/ H.B. nie ma powodów do obaw. Zmiany nie cofają się od razu ale z czasem powinny zaniknąć.