Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania rezonansu

Witam, mam 36 lat, jestem kierowca zawodowym i od kilku lat mam nasilające bóle kręgosłupa. Proszę o interpretacje badania rezonansu. Dehydratacja krążków m-kręgowych C5/6/7. Na poziomie C4/5 wypuklina pierścienia włóknistego, C5/6 osteofity wraz z wypukliną pierścienia włóknistego zwężające otwory m-kręgowe. Na poziomie C6/7 przepuklina krążka m-kręgowego prawostronna, uciska worek oponowy i zwężą odp. otwór m-kręgowy.Osteofitoza krawędziowa. Spłycona lordoza. Dziękuję i pozdrawiam.
36 LAT ponad rok temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa oraz zmiany przeciążeniowe. Z pewnością odczuwa Pan dolegliwości bólowe. Proponuje skonsultować wynik z neurochirurgiem. Oczywiście nie wszystkie zmiany można usunąć operacyjnie jednak z pewnością można spowodować iż dolegliwości bólowe cofną się. Późniejsza rehabilitacja także przynosi pożądane efekty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy