Interpretacja Beta HCG

Ostatnią miesiączkę miałam 29.04, w dn od 11-16 miałam kilka stosunków bez zabezpieczenia, staramy się z mężem o dziecko.
Proszę o informację czy wynik bety 155,2 jest prawidłowy przy normie 3 tydz 5,8-71,2 ; 4 tydz 9,5- 750, czy moja wartość nie jest za niska?

Strasznie się denerwuję, zwłaszcza że w grudniu miałam ciążę obumarłą. Przepraszam za podwójne pytanie, ale wcześniej zapomniałam dodać, kiedy był ostatni okres.
Z góry dziękuję

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Podany wynik betaHCG wskazuje z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jest Pani we wczesnej ciąży (ok. 4 tygodnia).
W związku z powyższym proszę udać się do ginekologa w celu zbadania i oceny ultrasonograficznej narządu rodnego. W tak wczesnej ciąży zarodek nie jest jeszcze widoczny, ale powinno być widoczne echo pęcherzyka ciążowego.

Proszę być dobrej myśli. Utrata ciąży lub ciążą obumarła zdarza się każdej kobiecie co najmniej raz w życiu, przy czym tylko 10% z nich się o tym dowiaduje. Zdecydowana większość z tych kobiet zachodzi w kolejną ciążę bez problemów i rodzi zdrowe dzieci.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.