Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja morfologii 9-miesięcznego dziecka

Bardzo proszę o interpretację wyników badań mojej 9-miesięcznej córki. Niepoki mnie: morfologia NEUT% - 11,1 %, LYM% 75,9 , HCT 34,6%, MCV 74,2 fL, CH 26,3 pg. Mikroskopowa ocena rozmazu krwi: gran. obojętn. o jądrze podzielonym 12%, limfocyty 80%, żelazo w surowicy 56 ug/dl. Córka jest b. pogodna, wesoła. Aktualnie ząbkuje i jest lekko przeziębiona. B. proszę o odpowiedź. Ja jestem po nowotworze złośliwym piersi - 7 lat od operacji, hemio- i radioterapii.
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie.

W celu prawidłowej interpretacji badań proszę podawać wyniki wszystkich wskaźników, nie tylko tych odbiegających od normy. Zarówno w rozmazie ręcznym, jak i automatycznym, białych krwinek występuje limfocytoza - zwiększony odsetek limfocytów, której najczęstszą przyczyną są infekcje wirusowe - w przypadku Pani dziecka może ona być związana z aktualnie występującym przeziębieniem . Zwraca uwagę graniczny poziom hematokrytu, średniej objętości krwinki oraz żelaza , jeżeli towarzyszy im obniżenie poziomu hemoglobiny lub krwinek czerwonych może to wskazywać na początek niedokrwistości z niedoboru żelaza. W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pediatrą.

Lekarz rodzinny. Pracuje w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy