Interpretacja morfologii 9-miesięcznego dziecka

Bardzo proszę o interpretację wyników badań mojej 9-miesięcznej córki. Niepoki mnie: morfologia NEUT% - 11,1 %, LYM% 75,9 , HCT 34,6%, MCV 74,2 fL, CH 26,3 pg. Mikroskopowa ocena rozmazu krwi: gran. obojętn. o jądrze podzielonym 12%, limfocyty 80%, żelazo w surowicy 56 ug/dl. Córka jest b. pogodna, wesoła. Aktualnie ząbkuje i jest lekko przeziębiona. B. proszę o odpowiedź. Ja jestem po nowotworze złośliwym piersi - 7 lat od operacji, hemio- i radioterapii.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W celu prawidłowej interpretacji badań proszę podawać wyniki wszystkich wskaźników, nie tylko tych odbiegających od normy. Zarówno w rozmazie ręcznym, jak i automatycznym, białych krwinek występuje limfocytoza - zwiększony odsetek limfocytów, której najczęstszą przyczyną są infekcje wirusowe - w przypadku Pani dziecka może ona być związana z aktualnie występującym przeziębieniem . Zwraca uwagę graniczny poziom hematokrytu, średniej objętości krwinki oraz żelaza , jeżeli towarzyszy im obniżenie poziomu hemoglobiny lub krwinek czerwonych może to wskazywać na początek niedokrwistości z niedoboru żelaza. W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pediatrą.