Interpretacja MR głowy przy mrowieniu w stopach i silnych bólach głowy
Witam Z powodu mrowien w stopach oraz silnych bólów głowy zlecono mi zrobienie rezonansu głowy.,, Uwidoczniono pojedyncze ogniska hiperintensywne w obrazach T2 oraz FLAIR o śr 3 mm ( prawa torebka zewnętrzna, lewy wieniec promienisty, podkorowo w prawym płacie czołowym i sąsiedztwie rogu tylnego lewej komory bocznej). Radiolog opisuje że obraz może odpowiadac zmianom demielinizacyjnym bądź naczyniopochodnym. Po podaniu kontrastu nie stwierdza się patologicznego wzmocnienia. Wszystko reszta prawidłowo. Neurolog powiedział mi, że w ocenie ogólnej żadnego SM tutaj nie widzi i mam stwierdzoną migrene. Do kontroli za jakiś czas rezonans. Co o tym myśleć?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.
Szanowna Pani, przychylam się do opinii neurologa. Obraz nie wskazuje na SM. Serdecznie pozdrawiam