Interpretacja MR kręgosłupa przy przewlekłym bólu kręgosłupa

Witam chciałabym sie dowiedzieć co mogą znaczy moje wyniki z rezonansu magnetycznego. Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej.Nierowne zarysy krawędzi trzonie kręgów piersiowo-ledzwiowy. Badanie MRI wykazało obecność tylniej wypulliny na wysokości ty 12/L1 która przebiega z uciskiem na worek oponowy od przodu, modelowaniem korzeni w otworach miedzykregowych, ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego. Liczne artefakty ruchowe widoczne na projekcjach aksjalnych. Dodam że kręgosłup boli mnie już kilka lat przebyte ciążę pogorszyły odczuwalny ból w lewej dolnej części pleców. Chodzilam na rehabilitacje kilkakrotnie i masaże ale raczej za zbytnio nie pomogły. Z góry dziękuję

Szanowna Pani, objawy bólowe wynikają z przepukliny krążka międzykręgowego, który uciska korzenie nerwowe. Zalecam wizytę u neurochirurga. Serdecznie pozdrawiam