Interpretacja opisu gastroskopii u 25-latki

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku gastroskopii: przelyk i okolica wpustu endoskopowego bez zmian. Linia Z prawidłowa. Obraz w inwersji-cechy endoskopowe przepukliny rozworu przelykowego przepony. Żołądek o elastycznych ścianach. Faldy błony śluzowej prawidłowe. W świetle żołądka jeziorko śluzowe podbarwione żółcia. Śluzówka żołądka zmieniona zapalnie w ok. Przedodzwiernikowej. Pobrano wyszczypki do oceny histopatologicznej. Test ureazowy- negatywny. Odzwiernik krągły,drożny, nieco obrzekniety. Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie. Część pozaopuszkowa prawidłowa. Rozpoznanie : inne ostre zapalenie żołądka. Oczywiście z wynikiem wybieram się do lekarza. Proszę o poradę czy do lekarza udać się z tym czy poczekać dwa tygdonie na wynik hist-patologiczny i dopiero iść ? Czy jest się czym martwić? Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani, jeżeli występują objawy bólowe to warto już teraz udać się do lekarza