Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja opisu histopatologii

Witam, Od urodzenia mam atopowe zapalenie skóry tzwm skaza białkowa- jestem na diecie bezbialkowej,bezmlecznej, jem mięso.Leżałam w szpitalu na Oddziale Wewnętrznym ze względu na niską hemoglobinę, żelazo i inne parametry morfologiczne również nie były w normie, dodatkowo swędzą i pieką nogi pojawia się uczulenie od czerwca jest problem(2 razy byłam na pogotowiu otrzymywałam zastrzyki domięśniowe ponieważ "*wysypka"-mimo lekow alergicznych i wapna nic nie pomagalo (chrostki,wybroczyny, siniaki, swędzenie jest tylko na nogach)alergolog stwierdził że to nie alergia,dermatolog nic też nie pomógł, Internista wypisał skierowanie do szpitala w trybie pilnym w szpitalu zrobili mi gastroskopie, kolonoskopię oraz USG, badania z krwi, mocz- na posiew dostałam pierwszego dnia antybiotyk ponieważ w moczu była cała masa bakterii,po 8 dniach wyszłam ze szpitala oczekując na wyniki hist.patol rozpoznanie na wypisie: niedobór żelaza, niedokrwistość mikrocytarna,gastroskopia rumieniowa w obrębie antrum, polip pęcherzyka żółciowego,infekcja układu moczowego,podejrzenie zmiany ogniskowej w trzonie macicy,atopowe zapalenie skóry, alergia na trawy.Po 10 dniach odebrałam wynik hist.patol rozpoznanie "fragmenty normotypowej błony śluzowej jelita cienkiego ale ze znacznie zwiększoną liczbą limfocytów T w nabłonku gruczołowym kosmków jelitowych >20IEL/100EC pierwszy stopień zaniku kosmków wg skali Marsha. Jutro idę na badania moczu,morfologi, żelaza,retykulocytów.Nogi nadal swędzą i pojawiają się siniaki. Bardzo proszę o interpretację wyników. Z góry dziękuję. Ania
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Taki obraz histopatologiczny może świadczyć o celiakii. Przyczyną celiakii jest nadwrażliwość na gluten. Powoduje to zanik kosmków jelitowych co znacznie utrudnia wchłanianie np żelaza {stąd może wynikać niedokrwistość}.Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy