Interpretacja opisu MR kolana - jakie leczenie zastosować?

Dzień dobry dostałem dzisiaj opis z reznonansu magnetycznego lewego kolana. Chciałbym o informacje jakie bedzie leczenie i czy potrzebna bedzie operacja. Opis:Badanie MR kolana lewego wykonano w sekwencji TSE, w obrazach T1- i T2-zal. PD-zal. fs, na przekrojach osiowych, czołowych i strzałkowych. Znacznie zwiększona jest ilość płyn w stawie rzepkowo-udowym. Nieco niejednorodny sygnał chrząstki stawowej rzepki, może wskazywać na chondromalację do II stopnia. Cechy degeneracji przyczepu bliższego wiązadła właściwego rzepki, obrzęk tkanki podskórnej przed wiązadłem rzepki. Naderwanie wiązała krzyżowego przedniego II stopnia z pogrubieniem i wybitnie niejednorodnym sygnałem ACL. Płyn wokół wiązadła pobocznego przyśrodkowego, z zachowaniem ciągłości MCL, z obrzękiem okołowiązadłowych tkanek miękkich. Obrzęk torebki stawowej tylnej powierzchni stawu kolanowego - najpewniej odcinkowe naderwanie. Obrzęk tylnej części nasady bliższej kości piszczelowej. Rozluźnienie przyczepu torebkowego w górnej części trzonu łąkotki przyśrodkowej. Poza tym obie łąkotki bez cech pęknięcia. Obraz wiązadeł pobocznych i PCL w granicach normy. Dół podkolanowy bez zmian. Wnioski Naderwanie II stopnia ACL. Wysięk w PFJ. Płyn wokół MCL i naderwanie przyczepu torebkowego trzonu MM. Wskazane badanie kontrolne. Z góry dziekuje za jakie kolwiek informacje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy unieruchomić kolano w ortezie na 4 tygodnie. Po tym czasie wykonać Mr kolana bądź USG w gabinecie ortopedycznym. Po tym czasie ortopeda zdecyduje o wdrożeniu rehabilitacji bądź leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.