Interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa 18-latka
proszę o interpretację Mezonansu Magnetyucznego u 18 l syna Spłycenie lordozy kregosł. lędźwiowego Tarcze międzykręgowe prawidłowej wys. na poz.L5/S1 odwodnione Na poz. L4/L5 szerokopodstawna protuzja tarczy międzykręgowej z uciskiem przestrzeni płynnej worka oponowego i umiarkowanym obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych Na poz L5/S1 centralna protuzja tarczy międzykręgowej z redukcją przestrzeni płynnej worka oponowego i obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.