Interpretacja RTG kręgosłupa 49-latki
proszę o interpretację: rtg kręgosłup szyjny, 49 lat, kobieta obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej na poziomie C5/C6 z nasilonym odczynem wytwórczym na krawędziach tych trzonów. Zwapnienie w więzadle podłużnym przednim. Zmiany zwyrodnieniowe w tych stawach m-k i Luschki.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania jasno wskazuje na chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. W jej przebiegu może pojawiać się sztywność, ograniczenie funkcji oraz dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z rehabilitanetem.