Interpretacja RTG płuc 79-latki
Proszę o interpretację RTG płuc mamy 79 lat. Plamiste zagęszczenia zapalne, zastoinowe w środkowo dolnych polach płuc.Zaciemnienie w dolnym polu płuca lewego najpewniej przez płyn w jamie opłucnowej.Zacienienie prawego kąta przeponowo-żebro.Guzek wiel.10mm w środkowo obwodowym polu płuca prawego oaz dwa guzki wiel.8 mm i 5 mm w dolnym polu płuca prawego.Zwapnienia we wnęce płucnej lewej.Sylwetka serca niepowiększona. Aorta piersiowa poszerzona, miażdżycowa.OB 68,płytki krwi 120.

KOBIETA, 73 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Obraz uzyskany w badaniu wskazuje na niewydolności krążenia , stąd zmiany zastoinowe. Zagęszczenia zapalne to najpewniej skutek przebytych infekcji. Niepokojący jest guzek opisywany w płucu prawym. Wymaga on dalszej diagnostyki. Podwyższone OB wskazuje na stan zapalny. Poziom płytek plasuje się nieco poniżej normy.