Interpretacja RTG płuc 79-latki

Proszę o interpretację RTG płuc mamy 79 lat. Plamiste zagęszczenia zapalne, zastoinowe w środkowo dolnych polach płuc.Zaciemnienie w dolnym polu płuca lewego najpewniej przez płyn w jamie opłucnowej.Zacienienie prawego kąta przeponowo-żebro.Guzek wiel.10mm w środkowo obwodowym polu płuca prawego oaz dwa guzki wiel.8 mm i 5 mm w dolnym polu płuca prawego.Zwapnienia we wnęce płucnej lewej.Sylwetka serca niepowiększona. Aorta piersiowa poszerzona, miażdżycowa.OB 68,płytki krwi 120.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz uzyskany w badaniu wskazuje na niewydolności krążenia , stąd zmiany zastoinowe. Zagęszczenia zapalne to najpewniej skutek przebytych infekcji. Niepokojący jest guzek opisywany w płucu prawym. Wymaga on dalszej diagnostyki. Podwyższone OB wskazuje na stan zapalny. Poziom płytek plasuje się nieco poniżej normy.