Interpretacja skanu RTG zęba

Witam, załączam skan rtg zęba. https://i.gyazo.com/bc6dda9d46411f472d79fe62492bcf7c.png Pani doktor mi powiedziała, że nie widzi żadnych zmian na tym zdjęciu zęba zaznaczonego strzałką. Jednak poszarzał mi on i zaczął boleć(nie cały czas, ale zazwyczaj pod wieczór, albo czasami przy jedzeniu). Jest to dolny ząb(pewnie numer 6, bo ząb mądrości naciera z lewej strony). Mam pytanie czy to był dobry osąd pani doktor, czy mam się martwić i biec szybciej do dentysty?

Dzień dobry,

niestety bez badania i jedynie na podstawie zdjęcia zdjęcia RTG niewiele jesteśmy w stanie stwierdzić (nie widać okolicy szczytów korzeni, która jest najważniejsza). Ząb był leczony kanałowo, przez co jest ciemniejszy. Ból zęba może też promieniować, a jego przyczyną może być np. ubytek w sąsiednim zębie.

Jeśli to Pana niepokoi, proponowałbym udać się na wizytę do Pani doktor, aby znaleźć przyczynę bólu.