Interpretacja TK kręgosłupa odcinka szyjnego
WYNIK BADANIA TK KRĘGOSŁUPA ODCINKA LĘDŹWIOWEGO: S1-L5oraz L4-L5 szerokopodstawna śladowa wypuklina centralna krążka międzykręgowego nie modelująca worka oponowego i nie zmniejszająca wejścia do zachyłków L4 i L5 proszę o interpretacje i poradę także w zakresie tego wyniku z góry bardzo dziękuję za odpowiedź RADEK

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywana zmiana nie jest w tym stadium groźna, nie mniej jednak należy uważać na przeciążenia kręgosłupa gdyż może ona się pogłębiać.
Sam opis(subiektywny) radiologa nie wystarcza do pełnej interpretacji , decydują obrazy oraz stan kliniczny chorego