Interpretacja tomografii komputerowej głowy
Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku,martwię się: W podstawnej części prawego płata czołowego widoczny rozległy obszar hypodensyjny obejmujący istotę białą-ewolucja zmiany naczyniopochodnej. Dodam,iż jestem 11 lat po trepanacji ,z powodu torbieli podpajęczynówkowej,którą zmniejszono i nadal występuję o zmniejszonych rozmiarach. PROSZĘ NAPISAĆ,CO OZNACZA POWYŻSZY WYNIK TK GŁOWY. Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Ania -37 lat
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Obszar hypodensyjny w tomografii komputerowej może odpowiadać chociażby ogniskom malacyjnym, może być powikłaniem krwiaka śródmózgowego, czy też guza mózgu (gwiaździaka, lub glejaka). Zmiany tego typu odpowiadają uszkodzeniom tkanki nerwowej wskutek niedokrwienia, ucisku, zwyrodnienia itp.