Interpretacja tomografii komputerowej kręgosłupa szyjnego
proszę o interpretację wyników badanie odcinka szyjnego badania Tomografii komputerowej nie stwierdzam ewidentnych nadżerek kostnych na powierzchni zęba obrotnika trzonach kręgowych ani wyrostkach kolczystych. stawy szczytowo-potyliczne w granicach normy. odległość łuku przedniego od zęba obrotnika w normie. 2 mm wypuklina krążka międzykręgowego na poziomie C2-C3 i C3-C4-CZY JEST TO GROŹNE CZY WYPUKLINA MOŻE SIĘ POWIĘKSZAĆ CZY REHABILITACJA BĘDZIE POMOCNA W ZMNIEJSZENIU LUB ZAPOBIEGANIU POGŁĘB

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.