Interpretacja TSH przed wizytą u endokrynologa

Jak interpretowac wyniki badań Tsh 6,44 , antyTPO 9,0 lU/ml max.34,0 , antyTG 19,6 lU/ml -115,0 i FT4 0,96 ng/dl ( 0,82 - 1,63 ) co to wszystko oznacza, endokrynologa mam za tydzien i jestem ciekawe co kryje sie za tymi liczbami . Dzieki !

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione poziomy przeciwciał anty TPO oraz anty TG w zasadzie nigdy nie świadczą o stanie prawidłowym. Są to przeciwciała przeciwko prawidłowej tkance gruczołu. . Na podstawie podwyższonego poziomu TSH oraz prawidłowego ft4 można podejrzewać subkliniczną niedoczynność tarczycy.