Interpretacja USG a data porodu

potrzebuje porady które usg jest najbardziej miarodajne co do porodu. A więc tak: Według ostatniej miesiączki, termin porodu - 11.03.2014 Według usg w 6 tygodniu - 13.03.2014 Usg 12 tydzień - 11.03.2014 Które usg jest najbardziej wiarygodne ? Miesiączka zaczeła mi się 05.06 i zazwyczaj cykle wynoszą 28-29 dni. W których dniach mogło dojść do zapłodnienia? Bardzo dziekuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wiek ciąży na samym jej początku wyznacza się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W późniejszym czasie data ta jest korygowana na podostawie oceny wielkości płodu.