Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja USG ginekologicznego

proszę o interpretacje badania usg ,, ginekologiczne trzon macicy przodozgiety,jednorodny echogenicznie prawidłowej wielkości i kształtu o wymiarach44mm ,33mm endometrium o grubości 12,9 jednorodne echogenicznie z echem srodkowymw jamie macicy ,jajniki obustronnie o budowie drobnopęcherzykowej obwodowo ułożone pęcherzykami sednicy do 6mm pco ?jajnik lewy 26+23 jajnik praw 33 +28,5 testosteron podwyzoszony wiele ponad norme , czy czeka mnie operacja, w ciąze niemoge zajść już od ponad dwóch lat
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wynik badania ultrasonograficznego macicy podany przez Panią, jest prawidłowy. Obraz endometrium wskazuje zapewne na późną fazę lutealną, w której endometrium jest "najgrubsze", najmocniej ukrwione. W ocenie endometrium poza jej grubością najważniejsza jest jednorodność jej obrazu. Niestety, nie podała Pani przyczyny wykonania tego badania oczywiście z wyjątkiem niemożności zajścia w ciążę - co z pewnością jest najważniejsze w tej sytuacji. Czy pojawiały się objawy związane z krwawieniami, plamieniami itd.? Obraz nasuwa jednak pewne podejrzenia co do jajników. Być może konieczne będą dodatkowe badania w kierunku PCOS. Proponuję przedyskutować swoje wątpliwości ze swoim ginekologiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy