Interpretacja USG pęcherzyka żółciowego

Witam Dziś byłem na USG,opis badania jest taki Pecherzyk żółciowy zawiera błotko żółciowe oraz drobne złogi o śred do 8mm Moje pytanie jest czy będę musiał podać się zabiegowi?? Pozd Tomasz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecność złogów sama w sobie nie jest czynnikiem obligującym do zabiegu operacyjnego. W polskim prawie medycznym jednak powiedziane iż na wyraźne życzenie pacjenta może takowy zabieg zostać wykonany profilaktycznie.