Interpretacja wyników badań: dlaczego tak źle się czuję?

Witam państwa, mój problem trwa już około 6-7 miesięcy, objawy to uczucie osłabienia, bardzo mała tolerancja wysiłku lub jej brak (po zrobieniu 10 przysiadów zaczynam się pocić i robi mi się słabo, dostaję drgawek mięśni, a serce wali jak oszalałe). Mam 28 lat, od pewnego czasu tracę siłę i masę ciała, obecnie ważę około 60kg przy wzroście 185cm. Rok temu ważyłem około 70. Kilkukrotnie z powodu zasłabnięć lądowałem w szpitalu. Wyniki laboratoryjne wszystkie w normie (tarczyca, morfologia, elektrolity, mocz itd.) Po ostatniej wizycie w szpitalu stwierdzono: Zespół Barlowa (wypadanie płatka zastawki mitralnej, ale podobno bez niedomykalności, płatek prolaptyczny). Blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa Zapalenie żołądka. Echo serca w normie poza płatkiem zastawki mitralnej. EKG: Lewogram. Rytm zatokowy miarowy, Załamek Q w w aVL. Wysokie odejście punktu J w odprowadzeniach v3-v6(do 2mm w v4). Płaski T w I, aVL. Blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa. Wypisano mnie mówiąc że to zespół Barlowa. przepisano BetoZK25, i bloker pompy protonowej na żołądek, oraz magnez + b6. Od tamtej pory minęły 2 miesiące, nadal nie czuję poprawy, objawy trochę łagodniejsze ale nadal nie raz mam ochotę dzwonić po pogotowie, bo boję się o swoje życie. Problem, który mam utrudnia mi normalne funkcjonowanie, zakupy czy spacer stały się poważnym wyzwaniem, do tego dochodzi paniczny lęk towarzyszący każdemu wyjściu z domu. Bardzo proszę o pomoc, uspokojenie mnie co do tych objawów, lub zalecenie co mam ze sobą dalej robić. Dodam tylko, iż nie wykryto troponiny w badaniach krwi, dodatkowo stwierdzono objawy tężyczkowe które podobno wynikają z hiperwentylacji towarzyszącej atakom choroby, ataki polegają tak jak na wstępie napisałem na gwałtownym przyśpieszaniu akcji serca, poceniu i się drgawkom i panicznemu lękowi. Dziękuję za pomoc.
28 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Wykonane badania wykryły u Pana niewielkie nieprawidłowości, które w zasadzie nie powinny być odpowiedzialne za występowanie tak poważnych objawów.

Myślę, że celowa byłaby rozmowa z psychiatrą  i/lub psychologiem w kierunku nerwicowego charakteru dolegliwości somatycznych.
Wśród objawów, które Pan opisuje jest kilka sugerujących ewentualne rozpoznanie nerwicy: napady lęku panicznego, czy hiperwentylacja z objawami tężyczki.
Warto się zastanowić, czy jest Pan osobą, która dość łatwo się denerwuje, czy w okresie poprzedzającym pojawienie się objawów nie miało miejsce jakieś wydarzenie, które mogło mieć na Pana duży wpływ.

Aby dokonać rozpoznania należy przeprowadzić osobiste badanie pacjenta i wykluczyć wszystkie inne możliwe przyczyny występowania objawów.
Jeżeli chodzi o leczenie nerwic: za podstawową metodę leczniczą uznawana jest psychoterapia, czasem z wsparciem farmakoterapii.  Nie powinno się leczyć nerwicy tylko i wyłącznie za pomocą leków, ponieważ wtedy działa się tylko na objawy, nie dochodząc do przyczyny ich występowania.

Pozdrawiam!