Interpretacja wyników badań glukozy - czy są prawidłowe?

Witam, Czy ponizsze wyniki badan (zwlaszcza glukoza na czczo) sa prawidlowe, czy jest to stan przedcukrzycowy lub insulinoopornosc? Mam 25 l., brak ciazy, nadwagi I 2 przypadki cukrzycy typu II w najblizszej rodzinie. Z gory dziekuje za odpowiedz. Glukoza na czczo: 97 NORMA: 70-99 Glukoza po 1 h od podania 75g glukozy: 90 NORMA: <180 Glukoza po 1 h od podania 75g glukozy: 117 NORMA: <140 Insulina na czczo: 4,3 NORMA: 2,6-24,9 Insulina po 1 h od podania 75g glukozy: 7,2 Insulina po 1 h od podania 75g glukozy: 21

Interpretacja wyników badań zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, zebranego wywiadu i badania lekarskiego. Podane parametry mieszczą się w granicach przyjętych norm, a wskaźnik HOMA-IR wynosi 1,03. (w warunkach fizjologicznych wynosi 1,0., za wynik wskazujący na insulinooporność przyjmuje się wartość 2,5). Dokładna interpretacja i wskazanie dalszego postępowania powinno odbyć się podczas wizyty u specjalisty diabetologii. Pozdrawiam.