Interpretacja wyników badań hormonalnych i nieregularne miesiączki

Witam. Mogłabym prosić o interpretacje wyników badań hormonalnych? Ostatnią miesiączkę miałam 27 kwietnia, z tym, że są one bardzo nieregularne dlatego też nie wiem jak patrzeć na ta którą mam fazę. FSH - 4,48 LH - 10,37 Estradiol - 60,06 Progesteron - 1,58 Prolaktyna - 13,14 TSH - 2,390 Badania wykonane były testem firmy Roche, metodą elektrochemiliuminescencji, na aparacie Cobas. Z góry bardzo dziękuję.

Intennrpretacja wyników badań zależy od fazy cyklu. Badania hormonów płciowych z wyjątkiem progesteronu wykonuje sie między 3a5 dniem licząc od pierwszego dnia miesiączki. Przy nieregularnych cyklach trudno jest określić kiedy i czy w ogóle występuje faza lutealna, w której bada się stężenie progesteronu.