Interpretacja wyników badań hormonalnych u 40-letniej kobiety

Dzien dobry, Chcialam proprosic o pomoc w interpretacji wynikow badan hormonalnych. Mam 40 lat. I nie iwem czy moge jeszzce mysles o potomstwie, stad tez wykonalam badania, badania zostay zrobione 1szego dnia cyklu. Serdecznie dziekuje za odpowiedz: FSH: 10,3 UI/L, LH: 5,07 UI/L; TSH: 0,71 mU/L, 17 beta Estradiol : 43 pg/mL, Progesteron: 0,47 μg/L , Prolactyna: 6,42 μg/L

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niektóre z podanych parametrów znajdują się w dolnej granicy normy lub nieco pod nią. Sugerowałbym konsultację z ginekologiem.