Interpretacja wyników badań w 5 tygodniu ciąży

Jestem w piątym tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki na CMV-igg ujemne, Igm dodatnie-1,34, wynik dodatni powyżej 0,85. Co oznaczają takie wyniki?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki oznaczają świeże zakażenie. Koniecznie proszę skonsultować się ze swoim lekarzem. Nakazane jest odpowiednie leczenie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podstawą rozpoznania zakażenia jest stwierdzenie swoistych przeciwciał IgM (ich stwierdzenie nie jest jednak jednoznaczne z potwierdzeniem „świeżego” zakażenia, gdyż mogą one być obecne w surowicy nawet przez 9 miesięcy od pierwotnej infekcji). Moim zdaniem konieczne będzie powtórzenie badania ( ponieważ nie wykryto przeciwciał IgG). Pozdrawiam