Interpretacja wyników badania biochemii u dziecka

Przy CRL: 61,8 NT dziecka wynosiło 2,4mm. Wyniki z biochemii to BhCH- 2,006 MoM PAPPA- 0,551 MoM Czy to są bardzo złe wyniki? Mam 20 lat.
20 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najważniejszą rzeczą, która znacznie utrudnia ocenę jest brak informacji w którym tygodniu ciąży zostało wykonane badanie. Przypuszczam iż jest to 12 tydzień ciąży. Jeżeli tak jest wymiary CRL i NT są odpowiednie . Podejrzane wartości parametrów biochemicznych dla zespołu Downa (Trisomii 21) to jeśli wartość b-HCG przekracza 2,52 MoM, a PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM. W Pani przypadku tak nie jest.