Interpretacja wyników badania FSH - czy to menopauza?

Witam. Właśnie odebrałam wynik badania FSH- 6,67 mIU/ml Estradiol III 21,27 pg/ml. Mam 47 lat , czy to menopauza , czy inna dolegliwość?? Samopoczucie fatalne. Szukam przyczyny.

Lek. Bartosz Domagała

Nie podała Pani norm laboratoryjnych które w każdym laboratorium są inne. Co do diagnostyki menopauzy, potrzebne jeszce szczegółowe zebranie wywiadu i określenie innych dolegliwości poza fatalnym samopoczuciem, które niekoniecznie musi wynikać z menopauzy