Interpretacja wyników badania krwi i hormonów tarczycy

Witam serdecznie, poprosiłabym o interpretację wyników krwi: HTC mam 35,6; HEMOGLOBINY 11,50; MCH 26,10; PDW 15,30; P-LCR 31,60. Dwa ostatnie wyniki są poniżej dolnej normy, 3 wcześniejsze powyżej górnej granicy.PLT mam 156,00, MCV 80,90 czyli w normie, ale przy samej dolnej.... I TSH mam 0,29 (jestem już po operacji wycięcia całej tarczycy). Biorę Eutyrox 125. Po całym dniu w pracy, im więcej chodzę bolą mnie nogi w kostkach, bardzo puchną i czasami to, aż kują.... Poproszę o inter. i poradę. B

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z endokrynologiem i modyfikacja leczenia gdyż poziom TSH jest zbyt niski. Dodatkowo przedstawione wyniki mogą świadczyć o anemii. Parametry płytkowe krwinek PDW i P-LCR pomimo odchyleń od normy nie stanowią problemu gdyż poziom płytek jest prawidłowy.