Interpretacja wyników badania moczu

Dzień dobry, mam pytanie. Od jakiegoś tygodnia odczuwam bóle podczas oddawania moczu i leci mi ropa z cewki moczowej. Byłem u lekarza i zapisał mi K*** 2x dziennie i U*** 3x2 dziennie, po sześciu dniach nic nie pomogło. Wczoraj zrobiłem badanie moczu i wyszły mi takie wyniki: Kolor zółty, ciężar właściwy 1,030, leukocyty 500/ul, azotany nieobecne 25 mg/dl, cukier w normie, ketony nieobecne, urobilinogen w normie, bilirubina w normie, erytrocyty 25/ul, nabłonki płaskie 2-3, leukocyty 50-60, erytrocyty świeże 5-7, kryształy kwasu moczowego pojedyncze. Mam 26 lat i chciałbym się dowiedzieć, co to oznacza? Teraz lekarz zapisał mi N*** 400 2x dziennie, N*** forte 3x dziennie i 3x2 U***.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przedstawione wyniki badań prawdopodobnie oznaczają infekcję układu moczowego.

Zaproponowane leczenie jest jak najbardziej właściwe i powinno przynieść oczekiwane rezultaty. Gdy jednak tak się nie stanie warto pobrać wymaz z cewki moczowej, gdyż czasami może zdarzyć się sytuacja, kiedy zastosowane antybiotyki nie radzą sobie z infekcją.
Może być ona wywołana przez bakterie niewrażliwe na dane leczenie.

Należy również pamiętać o wykonaniu kontrolnego badania moczu by móc monitorować leczenie.

Pozdrawiam!