Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badania moczu u 32-latka

Witam! Proszę o interpretację wyników moczu 32 latka. Barwa: słomkowa Przejrzystość: przejrzysty pH: 5,0 SG: 1,025 Glukoza: ujemny Białko: ujemny Ciała ketonowe: ujemny Urobilinogen: w normie Bilirubina: ujemny Azotyny: ujemny Leukocyty: ujemny Erytrocyty: 10/ul Osad moczu: Nabłonki- płaskie- pojedyncze Leukocyty- 0-1 w polu widzenia Erytrocyty- wyługowane-1-3 w polu widzenia Martwią mnie erytrocyty ponieważ jest ich 10/ul a norma podana na wynikach wynosi <5.0 Proszę o odpowiedz. pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trzeba wykonać badanie USG jak będzie prawidłowe to proszę skonsultować się z nefrologiem, jeżeli nie będzie potrzeby leczenia nefrologicznego to może być konieczne wykonanie cystoskopii.
Pozdrawiam WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy