Interpretacja wyników badania moczu u pięciolatki

Witam! Moja córka ma 5 lat i od jakiegoś czasu wyniki z moczu wychodzą fatalne (na pewno przez to, że trzyma mocz, bo tak robi). Proszę o interpretację wyników z moczu: Przejrzystość: przejrzysty; Barwa: żółty; ciężar właściwy: 1,030; pH: 6,0; Glukoza: nieobecna; Ketony: ślad; Urobilinogen: w normie; Bilirubina: nieobecna; Białko: nieobecne; Azotyny: nieobecne; Nabłonki płaskie nieliczne; Leukocyty: 1-3; Erytr. częściowo wyług. 0-1; Pasma Śluzu: nieliczne; Bakterie: nieliczne; Kryształy szczawianu wapnia: Liczne.

KOBIETA, 6 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że jak najbardziej należy poszerzyć diagnostykę, gdyż po interpretacji wyników badań można podejrzewać obecność kamieni w układzie moczowym, ze względu na obecność szczawianów wapnia.

Warto przeprowadzić badanie usg jamy brzusznej celem potwierdzenia przypuszczenia.

Pozdrawiam!