Interpretacja wyników- cmv i toxo

Witam, bardzo proszę o interpretacje następujących wyników: Rubella IgG 246,0 IU/ml norma- 0,0- 10,0 Toxo IgM 0,04 norma - wynik ujemny (-) Toxoplazmoza IgG 18,0 IU/ml norman 0,0- 4,0 CMV IgG (cytomegalia) 42,0 norma 0,0- 4,0. Bardzo proszę o analizę, bo moja Mała Fasolka będzie bardzo nerwowa, przez to, że jej mama się tak denerwuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wyniki badań są prawidłowe, nie ma Pani powodu do niepokoju. W przypadku badań serologicznych w kierunku różyczki i cytomegalii, wysoki poziom przeciwciał odpornościowych IgG oznacza dużo mniejsze ryzyko wystąpienia u Pani tych schorzeń w okresie ciąży.
Natomiast wysokie miano przeciwciał IgG przeciwko Toxosoplazma gondi przy ujemnym IgM świadczy jedynie o przebytej w przeszłości  infekcji toksoplazmatycznej, natomiast nie wskazuje na czynną toksoplazmozę - stanowiącą zagrożenie dla prawidłowego rozwoju płodu.