Interpretacja wyników gazometrii i RTG klatki piersiowej

Szanowni Państwo, Prosiłabym o interpretację wyników gazometrii (krew pobrana z palca) w kontekście innych badań. PH - 7,37 pCO2 - 35,5 p02 - 86,8 HCO3 -akt - 20,1 ABE - -4,1 s02 - 97,6 ctHb - 12,7 Hct,c - 39,1 F02Hb - 95,4 FCOHb - 1,2 FHHb - 2,3 FMetHb - 1,1 p50 - 26,77 Baro - 755 Inne badania: rtg klatki piersiowej - niewielkie poszerzenie pnia tętnicy płucnej, spirometria ok. Objawy: zmęczenie, bóle mięśni, senność. Dodatkowo jestem chora na chorobę tkanki łącznej. Pozdrawiam

Gazometria prawidłowa.Ze względu na poszerzenie pnia tętnicy płucnej wsk. wykonanie echokardiografii. Dolegliwości mogą być związane z chorobą tkanki łączej. Wsk. również wykonanie HRCT klatki piersiowej celem wykluczenia zmian płucnych w przebiegu ch. układowej