Interpretacja wyników laboratoryjnych przy leczeniu dny moczanowej

Odebrałem wynik z labolatorium z badania Triglicerydy.Wynik jest 181,2 mg/dl przy normie jak wskazano w laboratorium

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Normy trójglicerydów różnicuje się na podstawie wieku i płci. Specjaliści przyjmują, że poziom ten nie powinien przekraczać 150 mg/dl. Wynik między 150 a 199 mg/dl nie jest jeszcze groźny. Można go obniżyć choćby za pomocą zmiany stylu życia.