Interpretacja wyników morfologii krwi przy powracających infekcjach

Od trzech miesięcy mam następujące po sobie infekcje, najpierw zapalenie gardła, za dwa tygodnie to samo, później gardło i zapalenie oskrzeli i na koniec zatoki. Mam zrobioną morfologię: WBC 4,3, RBC 4,43, HGB 13,3, HCT 39,2, MCV 88,5, MCH 30,00, MCHC 33,9, PLT 233, LYMPH% 35,7, MXD% 8,8, NEUT% 55,5, LYMPH # 1,5, MXD# 0,4, NEUT# 2,4, RDW-CV 12,9, PDW 11,3, MPV 9,6, P-LCR 24,4.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Wynik badania morfologii krwi obwodowej jest całkowicie prawidłowy. W sprawie nawracających zapaleń górnych dróg oddechowych polecam konsultację laryngologiczną.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty