Interpretacja wyników MR głowy a zmiany naczyniopochodne
Witam serdecznie! Proszę o pomoc w interpretacji wyników MR głowy. Pojedyńcze bardzo drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych w istocie białej połkul mózgu,minimalnie więcej po stronie lewej.Obraz pokazuje na zmiany naczynopochodne{Fazekas1].Rezonans robiłam 1 miesiąc temu.

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Małe, stare zmiany naczyniopochodne świadczyć mogą o przebytych mikro udarach ( niedokrwieniach) . Jeśli nie ma objawów klinicznych nie stosuje się leczenia. U niektórych osób z czynnikami ryzyka chorób naczyniowych wprowadza się profilaktykę wtórną.
jeżeli badanie dotyczy osoby po 50 ce nie są zbyt niepokojące
szczególnie przy nadcisnieniu