Interpretacja wyników prześwietlenia kręgosłupa przy tylnej, centralnej przepuklinie krążka

Prosze o interpretacje.Naczyniak o średnicy 10mm w trzonie s1.Odwodnione krążki m-k l4 l5 s1.Tylna centralna przepuklina krążka l4 l5 uciska worek oponowy.Na operowanym poziomie l5 s1 tylna wypuklina wraz z osteofitozą krawędziową uciska worek oponowy i wpukla się w dolne czesci obu otworów m-k.Drobne zmiany bliznowate obejmuja lewy korzen nerwowy w kanale kręgowym....Czy czeka mnie kolejna operacja?Skąd i co to jest ten naczyniak?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na współistnienie choroby zwyrodnieniowej oraz zmian będących powikłaniem operacji. Nieprawidłowości te mogą powodować dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie. Oczywiście ten stan trzeba skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie ponowny zabieg. Przydatna może okazać się także rehabilitacja oraz leczenie przeciwzapalne.